Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym i miejscowym
Leczenie zębów pod narkozą – znieczulenie u stomatologa
Znieczulenie u dentysty to jeden z elementów leczenia, który pozwala przejść je w sposób komfortowy, bezbolesny oraz bezstresowy. Obawy o wystąpienie tych czynników (bólu, stresu, dyskomfortu) wśród wielu pacjentów stanowią przyczynę odkładania niezbędnej wizyty, a co za tym idzie – dalszego pogarszania się stanu uzębienia. W takich sytuacjach „kartą przetargową” może być znieczulenie lub… pełna narkoza u dentysty.
Wiele osób – nie tylko dzieci, ale również dorośli i seniorzy – zmagają się ze strachem przed zabiegami stomatologicznymi – ze względu na złe doświadczenia czy traumę związaną z niepowodzeniem leczenia i utratą zęba. Wizyta u dentysty wcale nie musi tak wyglądać. Obecnie dostępne są dla pacjentów zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym i miejscowym – przeprowadzamy je również w Klinice Marii Kowalczyk!
Miejscowe znieczulenie u stomatologa – jak działa?
Znieczulenie u stomatologa może przyjmować różne formy – najczęściej jest to znieczulenie miejscowe, będące dobrym rozwiązaniem dla niemal wszystkich pacjentów (przeciwwskazaniem jest jedynie uczulenie na którykolwiek ze składników podawanej substancji znieczulającej). Występuje ono w kilku wariantach – znieczulenie powierzchniowe (substancja ma styczność jedynie z błoną śluzową – idealne do zabiegów usuwania kamienia czy fluoryzacji u dzieci), znieczulenie nasiękowe (podawane płytko, cienką igłą w okolice znieczulanego zęba – sprawdzi się w przypadku krótkiego leczenia jednego zęba) oraz znieczulenie przewodowe (podawane w okolice nerwu, by znieczulić większy obszar na dłuższy czas – stosowane w zabiegu leczenia kanałowego lub kilku zębów obok siebie podczas jednej wizyty). Miejscowe znieczulenie u dentysty może więc przebiegać na kilka sposobów – lekarz każdorazowo dobiera jego rodzaj do dolegliwości i potrzeb pacjenta.
Zabiegi stomatologiczne pod narkozą – dla kogo będą najlepszym wyborem?
Na znieczulenie ogólne u stomatologa mogą zdecydować się osoby cierpiące na dentofobię, czyli paniczny strach przed zabiegami dentystycznymi. To właśnie do takich pacjentów kierujemy nasze usługi w postaci zabiegów dentystycznych pod narkozą. Znieczulenie ogólne u stomatologa można podawać również dzieciom, które nie pozwalają wykonać u siebie żadnego zabiegu, osobom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo, a także pacjentom, którzy „za jednym zamachem” chcą wyleczyć jak najwięcej zębów. Przy zabiegu – oprócz wykwalifikowanego stomatologa – obecny jest także oczywiście anastezjolog – podaje on narkozę, kontroluje funkcje życiowe pacjenta oraz kwalifikuje do całego zabiegu. Leczenie zębów pod narkozą u stomatologa jest więc rozwiązaniem problemu osób obawiających się o ból podczas wizyty u dentysty, a także sposobem na szybkie, całkowicie bezbolesne i bezstresowe wyleczenie wszystkich ubytków w trakcie zaledwie jednego dnia!
Zobacz również